Utolsó kommentek:

atestbeszel · https://atestbeszel.blog.hu/ 2020.06.25. 19:23:56

@wmiki: Hmm, hát ha valaki az ítélkezésmentes megfigyelés híve, akkor az én vagyok. :) Ez a korábbi cikkeimből is kiderülhet. Itt nem ítélkezésképpen szerepel, hogy negatív vagy pozitív, hanem egyszerűen az a helyzet, hogy így választja szét és így nevezi a szakirodalom a két különböző hatású és típusú érzelmet. Már régóta gondolkodom, hogyan lehetne másképp, neutrálisabban hívni a negatívakat (kényelmetleneknek?), de eddig még nem jutott eszembe a megoldás. :) Ezért maradtam az eredeti megnevezésnél. De ha beszélgetek valakivel, mindig megemlítem, hogy ezek idézőjelesen negatívak és hogy mennyi hasznuk van.
És igenis van hatásunk az érzelmeinkre és mindannyian szoktunk különböző érzelembefolyásoló vagy érzelemregulációs/érzelemszabályozó technikákat használni, akár tudunk róla, akár nem. Az előző cikkemben is írtam erről, de a következőben még többet fogok. ;)

Bejegyzés: Pozitív érzelmekkel az egészségünkért és boldogságunkért

wmiki · http://kigondoltam.blog.hu/2014/07/20/stephen_hawking_538 2020.06.25. 07:39:34

Jók a pozitív érzelmek, csak az a fura, hogy ez a fikaportál, szarozó index címlapján hirdetik.
Másrészt érzelmeinkre kb, annyi hatásunk van, mint az időjárásra, a választási, vagy a lottó végeredményére...
Tolle módszere ezért sokkal jobb, csak figyeljük, és ne ítéljük meg, hogy pozitív, vagy negatív.

Bejegyzés: Pozitív érzelmekkel az egészségünkért és boldogságunkért

fm Marcsi 2020.01.27. 08:35:33

@fm Marcsi: teszteli a gép a türelmet. Kijavítom, és egész más lesz, mire oda ér. A gyógyszer neve, Frontin. (Talán most sikerül)

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

fm Marcsi 2020.01.27. 08:32:34

@fm Marcsi: megint rosszul írta.
Tehát: Frintin. És nem álmodom, hanem elálmosodok

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

fm Marcsi 2020.01.27. 07:54:57

Még az előző hozzászóláshoz annyit, hogy elnézést a telefon okozta hibákért. A gyógyszer neve Fronton. Valamint a végén a film nézés él, nem amikor álmodom, hanem álmodom. Továbbá amit még hozzá szeretnék tenni, mióta felismertem ezeket nem horkolok. Az alváshiány még van, 5 órákat alszom, azt se mindig egyben. Úgyhogy most tudatosan erre állok rá. A többit az előző hozzászólásban találod meg.

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

fm Marcsi 2020.01.27. 07:45:52

A cikk nagyon jó. 2004 óta van diagnosztizált súlyos alvási apnoém. Előtte évek óta tartó depresszió. Voltam vele orvosnál, mindkettővel. A depresszióra gyógyszereket kaptam, az apnoéra felírt gépet, amit nem tudtam használni. Sokat szenvedtem, sok betegséget hozott ki az alváshiány, aminek tönkre kellett mennie, az tönkre is ment. Igen, hosszú ideig a depressziós időszakokban sokat aludtam. Miért írják az alvásmegvonást a kezelésre? Csak feltételezem tapasztalatból, hogy nem az a cél, hogy átaludjuk az életünket, hanem, hogy megtanuljuk kezelni a stresszes helyzeteket. Igen, volt idő, amikor úgy gondoltam, hogy lehetetlen. De érdekes dolgot mondok. Orvoshoz fordultam, mert bíztam benne. Az elején. Aztán saját tapasztalatból rájöttem, hogy csak lekábít a sok gyógyszerrel. Elhagytam a depresszánsokat, és kerestem a megoldást. Így is vannak hullámvölgyek, és az alváshiány teljesen kikészített. Egy gyógyszert hagytam még, de csak vészhelyzetben szedtem. Azt lehet mondani, hogy 13 évvel később, azaz két éve tudtam meg, hogy apnoésok nem szedhetik azt a gyógyszert, mert elalhatnak tőle örökre. Érted, amit az orvos írt fel. El tudod képzelni, hogy éreztem magam? Igyekeztem elhagyni még jobban (ez a Fronton nevű gyógyszer), mire arra lettem figyelmes, hogy nem horkolok. Kutattam tovább az okokat, és rájöttem, hogy amikor reumatikus gyógyszereket szedek, vagy akár a frontint, izom lazító hatása lévén, kijön az apnoém. Viszont a hosszú idő folyamán kialakult súlyos alvási zavar. Már az izmaim is fájnak tőle, a sok betegség mellett. Én se hittem el annak idején, hogy ilyen lehetséges. Sokszor úgy érzem, hogy az a csoda, hogy még élek Rettenetes állapot. Miért írom le? Mert amíg tehetsz ellene, ne riogatásnak hidd a cikket, hanem segítségnek, hogy tegyél meg mindent a változásért. Mert lehetséges. 2019 novemberében találtam meg a számomra jó gyógymódot. 2020. 01.26-án aludtam tudatosan át az éjszakát a cikk hatására. November óta dolgozom tudatosan rajta, nagyon jó gyógynövêny kombinációt szedek, ami segít. A cikk adta meg az utolsó lökést, hogy tudatosan végeztem. A lényeg a melatonin van, és amit a cikk ír. Egy olyan aprócska dolgon el lehet bukni, hogy érzem, hogy álmodom, de még 10 perc vissza van a filmből amit nézek. A 10 perc pont elég ilyenkor, hogy átess a ló túloldalára. Egy szó mint száz, igenis lehet változtatni, csak tudatosan tenni kell érte.

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

Anita Fazakas 2020.01.26. 23:53:35

@Buborék: Az álmatlanságnak rengeteg oka lehet, annyi hogy egy ember maga nem mindig képes kibogozni. Sokan járnak alvásterapeutához, ahogy én is jártam, mind a kettőhöz Magyarországon. Van ahol pajzsmirigy áll a háttérben, vagy tesztoszteron, vagy ösztrogén probléma. Persze van, ahol a napi ritmus és stressz. De pl. trauma is kiválthat álmatlanságot, pl a gyászolók között gyakori ugyanúgy mint a depressziósok között. Érdemes nagyon körültekintőnek lenni, mert egy dolog pl. a meditáció nem elég ha valakinek súlyos gondja van. Ott több oldalról érdemes megtámogatni a természetes folyamatokat. Ha kivizsgálásokon nincs hormonális probléma, akkor fontos a belet is megnézetni, mivel a melatonin kis része termelődik az agyban, nagy része meglepő módon a bélben termelődik! Lehetne mondani hogy probiotikum és sok rost stb, de mint legutóbb tanultam ezt is csak alapos kivizsgálás után merik a hozzáértők felírni, mert ahol pl a vékonybélbe vannak bacik ott rosszat tesz a még több probiotikum adása. Összességében lehet próbálkozni a cikkben felsoroltakon túl (kék fény kiiktatása, mozgás, reggeli napfény, helyes táplálkozás, stressz kezelés) még magnézium-biszglicináttal, erről Szendi Gábornak van egy cikke, de én egy amerikai biohackertől hallottam először, valamint melegítés nélküli kis kanál mézet említett még a biohacker és brain-octain olajat, de ez mindegy, mert ezt itthon nem forgalmazzák és a süngombát is ajánlotta, itthon a Varga Gyógygombának van kifejezetten alvásra keveréke. Szabó Gyuri bácsinak is van teája külön alvásra. No és persze B vitaminok, magnézium ez alap. A mentális dologra, szerintem az autogen tréningen kívül jó lehet a hipnózis. Ha valaki tud angolul akkor Marisa Peer-nek van kifejezetten alvásra megvásárolható hipnózisa online. Vagy a Ziva Meditációból is van kifejezetten alvásra kifejlesztett meditáció, de ez is angol. Itthon aki nagyon durván nem alszik, annak az egyik alvásterapeutám antipszichotikumot szokott adni, ami bár meghökkentőnek tűnik, biztonságosabbnak tartja mint az altatót, könnyebb letenni is. A cikk nagyon jól bemutatja, hogy akár kis alvásprobléma is milyen káros és bizony annyira, hogy a terapeuta kisebbnek ítéli meg az antibogyók mellékhatásait mint az alvásciklus tartós felborulását, egy bizonyos idő után nem engedi, hogy alvás nélkül legyen a szervezet, ha kell mesterségesen segít, de sosem altatóval. Nekem megdöbbentő volt akkor, hogy akár egy antibogyó is belefér csak aludjon az ember, de ahogy a cikk is elmondja, nekem is elmagyarázták mennyire fontos, de lehet hogy lehet nélküle is. Azért kutattam fel a sok egyéb gomba, tea, kannabisz olaj, biszglicinát, D-vitamin stb. megoldást mert nálam már nem olyan súlyos a helyzet mint volt, de még javulnia kell. Egyébként a masszázs is jó ötlet. Több nem jut eszembe most, de leírtam ami igen, mert ez egy szívemhez igen közel álló téma és rendkívül sajnálok minenkit, aki nem alszik úgy mint egy bébi.

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

Edit Laszlone Liebhardt 2020.01.26. 09:01:28

A cikk ugy tunik, mintha egy tudomanyos cikk lenne. ugyanakkor csak felelem kelto azoknak akik allando alvashiannyal kuzdenek. A cikk iroja nagy valoszinuseggel sohasem kuzdott alvashiannyal. Goze sincs arrol milyen az amikor pici gyereke van, vagy a parja horkol, vagy hosszantarto fajdalommal kuzd vagy eppen olyan elettani szakaszban van amikor hormonalais valtozasok miatt nem tud aludni. "Remek" tanacsnak tunik, hogy forduljon orvoshoz az alvashiannyal kuzdo ember.... az orvos max altatot ir fel, ami nem hiszem, hogy tul jo hatassal van az agyra, sot az egesz szervezetre. A cikkel csak tovabbi alvashianyt okoz azoknak akik nem tudnak aludni.

Bejegyzés: A világ első számú gyilkosa: az alváshiány

nitro1 2019.02.12. 14:55:00

Ja, szerencsére engem nem érint, de aki meg éjszakázik is, az akár meg is dögölhet, mi? :-D

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

nitro1 2019.02.12. 14:53:57

Na, elmész te...! Tudod, ki fog reggel hatkor is felkelni, ha délutános, csak azért, hogy ugyanakkor keljen minden nap! :-)

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

]{udarauszkasz 2019.02.11. 18:59:26

"A kihívás lényege:
- mindennap ugyanabban az órában (+/-1óra) lefeküdni,
- mindennap ugyanakkor ébredni (+/- 1óra),
- és a kettő között a saját szükségletnek megfelelő (átlagosan 7-8) órát aludni."
Na, ez az en szakmamban tenyleg kihivas.

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

énisfélek 2019.02.11. 10:16:54

Tölts az életedből 10 százalékkal többet alvással! Ettől akár 5 százalékkal is tovább élhetsz!

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

Frady Endre · http://fradyendre.blogspot.com/ 2019.02.11. 09:38:17

Mély alvás, sok színes álom...
Ez kell nekem, megcsinálom!
:)

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

társadalmi szemét 2019.02.11. 08:37:49

Felgyorsult életünkben a külső környezet,másoknak való megfelelés általunk érzett kényszere nagy mértékben hozzájárul,hogy alvás igényünknek nem tudunk megfelelni.

Bejegyzés: Aludd egészségesre magad!

Chaoyang · http://xiongyali.blog.hu 2019.01.14. 09:47:40

@Today05: igazad van... Legyen. Hátha segít másokon is. Nekem pár másodperc alatt leviszi a pulzusom és a vernyomasom. Úgyhogy nem is szoktam hosszú ideig gyakorolni.

Csendes, nyugodt környezetben elhelyezkedsz. Ülsz, fekszel mindegy. Lehunyod a szemed és minden figyelmedet arra fókuszálod ahogy az orrodon át ki-be áramló levegő a nyalkahartyat érinti. Ezt normál esetben nem figyeljük-érzékeljük, pedig érezhető. Eközben a gondolataink nem kalandoznak el, nem stresszeljuk magunkat ab ovo kikapcsol a tudat és pihen az agy. Hasonlóan egy milliószor ismételt ima/mantra ismétlésekor. Mondtam, hogy pofon egyszerű. Jó egészséget mindenkinek.

Bejegyzés: Stresszkezelés gondolatkontrollal - mindfulness

Chaoyang · http://xiongyali.blog.hu 2019.01.14. 09:36:54

@Alanw: ignorance is a bless.
Fogalmad sincs, ember, kikrol beszélsz..
Pedig ismered őket...
Sebaj. Ervelesed merő idopocsekolas volt

Bejegyzés: Stresszkezelés gondolatkontrollal - mindfulness

Alanw 2019.01.12. 18:01:12

@Chaoyang: mint ahogy te is tetted???
“néhai párom összefutott egy buddhista szerzetessel”

Barátom,— te aztán megszenvedtél !!...

1. Buddhista szerzetes nem jár edzőterembe
2. Amelyik igen, az nagyon az elején van még a tanulásnak, nem tud nagy bölcsességet megosztani. ( inkább csak egy útkeresésben levő valaki volt, aki éppen a buddhizmust próbálta ki, és már elhitte magáról hogy valaki.)
+rárepült a csajodra
3. Ha a “nagy titok” működött volna,
ha tartanál bárhol is,
nem itt irogatnál, és osztanád az észt.

Made my day! :))
“Buddhista szerzetes, titkos módszert oszt meg egy budapesti edzőteremben”

Tiszta Blikk főcím.
könnyezem

Bejegyzés: Stresszkezelés gondolatkontrollal - mindfulness

atestbeszel · https://atestbeszel.blog.hu/ 2018.04.05. 19:25:12

@OneBall: Van az a mondás, hogy "listen to your heart but take your brain with you" - talán ez a megoldás :)

Bejegyzés: A szenvedést nem lehet megspórolni

atestbeszel · https://atestbeszel.blog.hu/ 2018.04.05. 19:23:20

@OneBall: Köszönjük a konstruktív kommentet! :) Az idézett szöveg írásakor pl. a cikkben is emlegetett vigasztaló mondatokra gondoltam (amikor értelemre ható tanácsokkal próbálnak minket vagy próbáljuk magunkat vigasztalni), de lehet gondolni olyanokra is, amikor valaki azt állítja, hogy rá "nem hat a reklámozás, mert ő racionálisan dönt".

De teljes mértékben egyetértek veled (is), mert az ellenkezőjére is van példa!

És talán az is, hogy sok dologban racionálisnak gondoljuk magunkat, pont annak az eredménye, hogy "érezni" nem vagyunk "megtanítva".

Bejegyzés: A szenvedést nem lehet megspórolni

OneBall · http://oneball.blog.hu/ 2018.04.05. 09:56:27

Persze az előző csak az elmélet volt, a gyakorlat - mint általában - egész más. Hisz jó három évig én is hoztam folyamatban a rossz döntéseket az érzelmeimre hallgatva, ennek a vége egy teljes összeomlás lett, és bár azóta már eltelt öt év, de alig tudtam feldolgozni valamit is a dolgokból, továbblépni meg végképp nem, pedig a fenti tanácsok egy részét már használtam.
Szóval, utólag könnyű okosnak lenni! :)

Bejegyzés: A szenvedést nem lehet megspórolni
süti beállítások módosítása